Prístroj na dezinfekciu interiérov

Navrhnutý na použitie v kombinácii so vzduchovým kompresorom a je ideálny na dezinfekciu interiérov a vnútorných priestorov. Špeciálna tryska umožňuje nasávanie roztoku z nádrže a rozprašuje roztok na suchú hmlu so suspendovanými časticami (priemer iba 8 mikrónov). To znamená veľmi pomalú rýchlosť pádu, ktorá umožňuje časticiam pôsobiť s veľkou účinnosťou. Ak sa používa so správnym chemickým prostriedkom, môže sa prevádzkovať vo vnútorných prostrediach, aj v prítomnosti človeka.

Účinné max. do 50m2 (pri výške miestnoti do 4m). Miestnosť s plochou 15 m2 (približne 40 m3) dezinfikuje iba za 20 minút.

Dezinfekčný prostriedok – Chlórové tablety

Úrad verejného zdravotníctva vo svojom vyhlásení zverejnil pre slovenských občanov odporúčanie (pozrieť tu) – „Kľučky, povrchy a predmety, ktoré bežne používate, dezinfikujte častejšie prípravkami s obsahom chlóru alebo alkoholu,“

Odborníci odporúčajú pri čistení domácnosti dbať dôraz najmä na „dotykové“ oblasti, čo sú okrem kľučiek aj stoly, diaľkové ovládače, vypínače, stoly, klávesnice, toalety, umývadlá a mobilné telefóny.